تشرف کارکنان به حرم شاهچراغ علیهم السلام

تشرف کارکنان به حرم شاهچراغ علیهم السلام

razmjoo hadi

1396-5-14

همزمان با بزرگداشت احمد بن موسی (ع) و همگام با دیگر اقشار مردم، جمعی از مسئولین و کارکنان دانشکده پزشکی به آستان مقدس احمدی و محمدی علیه السلام مشرف شدند.

 به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی   به همت فرهنگسرای دانشگاه علوم پزشکی، مسوولین به همراه تعدادی از کارکنان دانشکده پزشکی به حرم مطهر رفته و ضمن زیارت مفجع شریف حضرت شاهچراغ (ع) با این امام زاده واجب التعظیم تجدید میثاق کردند.

حاج آقا احمدیان، امام جماعت دانشکده پزشکی، در وصف حضرت سید السادات الاعاظم احمد بن موسی الکاظم (ع) مطالبی ارائه نمودند.

وی: ششم ماه ذی القعده، روز بزرگداشت شاهچراغ را تبریک و گرامی داشتند همچنین خاطر نشان شدند حضرت از خصوصیت هایی بهره مند بودند.

 تقوی الهی ایشان مظهر این آیه از قرآن : ان اکرمکم عندالله اتقیکم ( به درستی که گرامی ترین شما نزد خدا با تقواترین شماست) می باشد.

این آیه شریف به همه ما متذکر می گردد : ولایتمداری و تبعیت از امام را سر لوحه زندگی خود قراردهیم.

 بنابراین، با توجه به اینکه شرایط برای اظهار امامت را برای خود داشتند ( به دلیل اینکه ایشان یکی از دانشمندان بزرگ اسلامی زمان خود و از حیث تقوی پرهیزگارترین افراد شناخته می شدند)  همه را به بیعت با بردار خود علی بن موسی الرضا (ع) فرا خواندند.

حاج آقا احمدیان بیان نمودند: با توجه به این دو نکته انسان در هر پست و مسئولیتی که باشد تقوای الهی را باید رعایت نماید.

گفتنی است   مراسم با مداحی، تواشی، سخنرانی و توزیع گل به شرکت کنندگان در این مراسم معنوی همچنین اهداء جوایز به برندگان مسابقات قرآنی همراه بود.

 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد. 1394