پنجاه سال خدمت در دانشگاه علوم پزشکی

پنجاه سال خدمت در دانشگاه علوم پزشکی

razmjoo hadi

1397-4-19


دکتر عبدالعزیز خضری اولین بنیانگذار جایگزینی ارتو توپیک مثانه در ایران و آسیا به خاطر خدمت پنجاه ساله در جهت رشد و بالندگی دانش و مهارت اورولوژی در ایران، مورد تقدیر قرار گرفت.

دکتر عبدالعزیز خضری، متولد بیست اسفند ماه 1313 در اوز لار، وی دوران تحصیلی خود را در شیراز سپری،  سپس مدتی بعنوان معلم خدمت نموده، بعد از این مدت وارد دانشکده پزشکی شد و سرانجام در سال 1344 با رتبه عالی پزشکی را به اتمام رسانده و دوره رزیدنتی را بلافاصله شروع و فارغ التحصیل شدند.

وی همزمان با فارغ التحصیل شدن در ECFMG  ( آزمون برای ادامه تحصیل در آمریکا )، قبول شده در عین حال رزیدنتی را در ایران گذراندن و بعد از این مدت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز بعنوان هیأت علمی مشغول به خدمت و بعد از مدتی کوتاه به لحاظ نیاز دانشگاه علوم پزشکی برای ادامه تحصیل به دانشگاه بریستول انگلستان رفته و بعنوان سینیر رجسترار دوره اورولوژی را به پایان رسانده، همچنین یکسال دوره بورد انکولوژی دیده و با درجه Msc از دانشگاه بریستول انگلستان که یکی از معتبرترین دانشگاه های دنیاست فارغ التحصیل شد.

لازم به ذکر است   دکتر خضری عضو هیأت علمی دانشگاه بریستول نیز بود و می توانست در همین دانشگاه بعنوان هیأت علمی ادامه و لی ایشان ترجیح می دهد به ایران برگشته و در سال 1357 به ایران آمده و خدمت خود را به مردم شروع نمودند. 

گفتنی است، دکتر خضری پنجاه سال دلسوزانه و صادقانه خدمت نمود و مشارکت در آموزش هزاران دانشجوی پزشکی، بیش از 200 رزیدنت اورولوژی و مسوولیت های دیگری از جمله: معاون پژوهشی دانشکده، مدیر گروه اورولوژی، عضو شورای پژوهشی دانشگاه، عضو هیأت تحریریه مجله پزشکی ایران، بنیانگذار و عضو مرکز تحقیقات سرطان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دارای مقالات علمی پزشکی در کارنامه پنجاه سال خدمت وی می باشد. 

شایان ذکر است، در بسیت و یکمین کنگره اورولوژی ایران از زحمات دکتر خضری بعنوان پیشکسوت قدردانی گردید.

 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد. 1394