کارکنان دانشکده پزشکی به پابوس شاهچراغ (ع) رفتند

کارکنان دانشکده پزشکی به پابوس شاهچراغ (ع) رفتند

razmjoo hadi

1397-5-6


همزمان با میلاد با سعادت امام هشتم، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) امام مهربانی ها، جمعی از اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشکده پزشکی به آستان مقدس احمدی و محمدی مشرف شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی   به همت و همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی و دفتر بسیج، 85 نفر از کارکنان به همراه مسوولین، اساتید، دانشجویان و کارکنان همچنین امام جماعت دانشکده به حرم مطهر رفته و ضمن زیارت حضرت شاهچراغ، با این امامزاده واجب التعظیم تجدید میثاق نمودند.

گفتنی است، از جمله برنامه های معنوی، استقبال خادمین و عرض خوش آمد گویی به کارکنان، سخنرانی یکی از خادمین پیشکسوت درباره تاریخچه و شان و منزلت حضرت شاهچراغ (ع)، برگزاری مسابقه بود.

فاطمه رحیمی، مسوول بسیج دانشکده پزشکی، بیان نمود: با توجه به اینکه زیارت به نوعی تقرب جستن به ذات لایزال الهی به واسطه این بزرگواران محسوب می شود، امری است که می تواند در تحول روحی و شخصیت فرد و رشد جامعه اثر گذارد.

وی گفت: امیدوارم با همکاری خوب و ارزشمند معاونت فرهنگی دانشجویی در آینده شاهد برنامه های زیارتی بیشتری باشیم.

محمد امین نوح پیشه، مدیر فرهنگی دانشجویی دانشکده پزشکی در این خصوص گفت: با هدف از برگزاری این مراسم،  آشنایی اساتید و پرسنل دانشکده با سیره زندگی این امامزاده واجب التعظیم حضرت احمد بن موسی (ع) برگزار شد.

نوح پیشه ادامه داد: این برنامه با استقبال رسمی خادمین حرم مطهر از اساتید و تلاوت اذن دخول و صلوات خاصه حضرت توسط یکی از مداحین حرم همراه بود.

لازم به ذکر است   از جمله برنامه هایی که در این مراسم اجرا شد، حضور در رواق دارالذکر حرم ( نزدیکترین مکان به قبر اصلی حضرت ) و روایت تاریخچه زندگی شاهچراغ (ع) توسط یکی از خادمین حرم بود.


 


 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد. 1394