روز خبرنگار

روز خبرنگار

razmjoo hadi

1397-5-17

هر سال روز یا هفته خبرنگار را بهانه می کنیم تا به نوعی از سر اجبار یا بر حسب وظیفه از خبرنگاران و عکاسان همکار با مجموعه خود و فراتر از آن از خبرنگاران استان و یا شهرمان تجلیل کنیم.

نیم قرن پیش کسی به دنیا آمد که هم قدمش و هم قلمش زمینه ساز  ظهور و نبوت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه بود، به هر حال خدا بیامرزدش، محمود سارمی، متولد 47 که اگر الان بود پنجاه سال داشت، اما 
بعد از رفتنش او یادگاری از خود به جا گذاشت که سبب گردید هر کس به نوعی از کسانی که با قلم خود اسباب بزرگی دیگران را فراهم می آورند صاحب یک روز شوند نه برای خودشان چرا که کمتر کسی نام پدید آورندگان خبر را می داند یا آنها را می شناسد.

اگر از ما بپرسند خبرنگار کیست؟ قطعا نقش خبرنگار را ابزاری برای اطلاع رسانی در دنیای ارتباطات قلمداد می کنیم، اما باید اذعان داشت که دراین عصر جدید وظیفه و عملکرد خبرنگار نه تنها متحول شده، بلکه به هیچ وجه قابل مقایسه با حتی یک دهه گذشته نیست .

درحال حاضر با ابزارهای جدید اطلاع رسانی، همه کاربران در فضاهای مجازی به نوعی خبرنگار محسوب می شوند و می توانند هر خبری را به هر صورت، در هر مکانی و به هر کسی مخابره و ارسال نماید. اما خبرنگــاران حرفه ای بسیار فراتر از ابزار اطلاع رسانی هستند، خبرنگاران مسئولان را با قدرت تفکر و قلم ارزشمندشان به جدیت و تلاش در جهت بهبود آنچه خواست مردم و جامعه است سوق می دهد.
 
ذوق و استعداد ذاتی کسی که به خاطر عشق و علاقه به حرفه خبرنگاری روی آورده و با نگاهی موشکافانه بدون پرهیز از داوری و احساسات اخبار را آنچنان که شایسته است بیان می کند، حرفه خبرنگاری را مقدس نموده است.

امروز خبرنگاران و عکاسان در خط مقدم جبهه فرهنگی کشور قرار دارند. پس باید مواظب باشیم تا خبرنگاران زنده را شهید عدم درک راه آنان نکنیم و خبرنگاری را تنها نه حرفه بلکه یک هنر قلمداد کنیم و از مسئولان بخواهیم تا از خبرنگاران و عکاسان نه درکلام بلکه در عمل حمایت کنند چرا که اگر حرفه خبرنگاری زنده بود جامعه زنده خواهد ماند و اگر جامعه زنده بماند من و تو نیز .....
 
                                                                                                                                        روز خبرنگار بر همه همکاران ، عکاسان و خبرنگاران عرصه هنر مبارک باد.

 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد. 1394