روز جهانی فیزیک پزشکی

روز جهانی فیزیک پزشکی

razmjoo hadi

1397-8-21

شناسایی فرصت ها و چالش های پیش رو در رشته فیزیک پزشکی

 هفتم نوامبر، برابر با شانزده آبان، زادروز ماری کوری، پژوهشگر  مواد رادیواکتیو، به عنوان روز جهانی فیزیک پزشکی نامگذاری شده است.

 هرساله در این روز مراسم مختلفی در مراکز علمی تحقیقاتی درمانی مرتبط با فیزیک پزشکی در نقاط مختلف جهان به منظور معرفی بیشتر دانش فیزیک پزشکی در توسعه و ارتقا روش های تشخیصی و درمانی برگزار میشود.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی   در بیستمین روز از آبانماه دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز طبق روال سال های گذشته مراسم بزرگداشتی به همین مناسبت و با شعار "فیزیک پزشکی در خدمت بیماران" برگزار نمود.

     دکتر علیرضا مهدی زاده، مدیرگروه فیزیک پزشکی و مسئول برگزاری مراسم ضمن خوش آمدگویی خدمت مهمانان و عرض تبریک در سخنرانی خود از همکاران تقاضا نمود برای توسعه دانش و خدمت رسانی به بیماران و عموم جامعه، فرصت ها و چالش های پیش روی این رشته را شناسایی کنند تا برنامه جامعی برای آموزش، پژوهش و اقدامات بهداشتی درمانی مرتبط با این حوزه تدوین گردد.

گفتنی است اساتید حاضر در مراسم در خصوص فرصت ها و چالش های پیش روی این رشته به بحث و تبادل نظر پرداختند.

این مراسم  با حضور اعضاء هیأت علمی گروه فیزیک پزشکی، گروه های همکار و دانشجویان رشته فیزیک پزشکی برگزار شد، به منظور آشنایی بیشتر با گروه فیزیک پزشکی بروشورهایی در حوزه معرفی گروه فیزیک پزشکی در بین شرکت کنندگان توزیع شد.

در حاشیه این مراسم، ملیحه رستم یاری و مهدی خسروی از دانشجویان رتبه اول گروه فیزیک پزشکی، مورد تقدیر قرار گرفتند و جوایز خود را توسط اساتید دریافت نمودند.

در انتهای مراسم از زحمات، فریده مومنی و سحر رنجبر کارشناسان گروه فیزیک پزشکی به لحاظ اتمام دوره طرح تجلیل شد و جوایزی به رسم یادبود اهداء گردید.

 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد. 1394